| |
سه شنبه 12 مهر 1401
کد صفحه: 2548
اهداف و چشم انداز مرکز

 

امروزه عامل نيروي انساني به عنوان يكي از اصلي ترين عوامل موثر در توسعه و پيشرفت ، مورد توجه برنامه ريزان و كارشناسان در حوزه هاي مختلف مي باشد؛ به گونه اي كه سرمايه گذاري در اين خصوص با هدف بالندگي و كيفي نمودن هرچه بيشتر اين سرمايه به عنوان يك اصل در توسعه پذيرفته شده است.   

نيروي انساني همه افراد (معلم ، كارمند ، مدير ، مهندس ، كارشناس و ... ) را شامل مي شود .به عبارتي مي توان گفت كه مهم ترين ركن هر نظامي را نيروي انساني تشكيل مي دهد كه مي تواند كشور را به سوي اهداف توسعه هدايت كند . استفاده صحيح از نيروي انساني به مثابه ارزشمند ترين و بزرگترين ثروت هر جامعه به صورت مسئله اي حائز اهميت مورد توجه دولت ها بوده است ، به عبارت ديگر مي توان گفت كه انسان هم هدف توسعه و هم عامل آن محسوب مي شود و تحقق اهداف توسعه تا حد قابل توجهي به نحوه ي اداره و مديريت اين ثروت و منبع حياتي بستگي يافته است .‌

نظام اداري و مديريت در جوامع در حال توسعه به دليل محدوديت هاي ناشي از كمبود نيروي انساني ماهر ، نقش و اهميت ويژه اي مي يابد . شايد بتوان از منابع موجود فيزيكي با انتخاب و به كارگيري شيوه هاي صحيح فني و تكنولوژيكي مناسب استفاده صحيح و درستي كرد و ليكن استفاده مطلوب از منابع انساني ، ايجاد انگيزش و روحيه ، تشريك مساعي و همكاري به سهولت ميسر نيست . بنابراين بهبود بهره وري نيروي انساني بايد يكي از اهداف مهم هر كشور ، سازمان يا نهاد تلقي شود و براي آن برنامه ريزي دقيق و صحيحي را تدارك ببينند.

به طور كلي بايد گفت كه تحقق و نيل  به اهداف سازمان بستگي به توانايي كاركنان در انجام وظايف محوله و انطباق با محيط متغير دارد. آنچه كه در اين ميان به تقويت و توسعه اين توانايي ها و مهارتها كمك مي كند ، ارائه آموزشهاي لازم درحيطه‌هاي مختلف دستگاه و سازمان است.

مقدمه اي كه طرح شد ، فلسفه تشكيل و راه اندازي مركز علمي كاربردي شهرداري شهر جديد هشتگرد را به خوبي نشان مي‌دهد.

مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری شهرجدید هشتگرد ، در سال 1390 از سوي شهرداری و شورای اسلامی شهر جدید هشتگرد به منظور آموزش نیروی انسانی کیفی مورد نیاز بخشهای مختلف در سطح شهرستان ساوجبلاغ و استان البرز ونیز توسعه زیرساختهای آموزش مهارتی دراین منطقه،پس از تأیید مراجع ذیصلاح و موافقت اصولی شورای گسترش دانشگاه جامع علمی کاربردی راه اندازی گردید.

امروزه شهرداریها برخلاف گذشته که حیطه مأموریتهای ذاتی محدود و مشخصی داشتند ، به حوزه های کاری متعدد ازجمله فرهنگی و آموزشی ورود پیدا کرده اند. شهرداری شهر جدید هشتگرد نیز همگام با تحولات علمی و تکنولوژیکی معاصر و با هدف ارتقاء و افزایش بهره وری کار ، زیست مطلوب و کیفی و ارائه آموزشهای مورد نیاز به گروه هدف خود را سرلوحه اقدامات و فعالیتهای خود قرارداده و با این نگرش اقدام به تأسیس این مرکز نموده است.

 

امید است با عنایات حضرت حق و تلاش مسئولانه ی همگی افراد دخیل در این حوزه اعم شاهد اعتلای سطح دانش افراد و نیل به اهداف عالیه مرکز باشیم.

ان شاء الله

 

 

اوقات شرعی

    
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب
اوقات به افق :    

سخن روز

حضرت رسول اكرم(ص):

انديشه يك ساعت بهتر از عبادت يك سال است.

(بحار 71/326)٫